22

Friday, September

Skup udziałów w nieruchomości za gotówkę

Analiza finansowa
 /  / Analiza finansowa
Analiza finansowa

Analiza finansowa

Każdy chciałby dobrze zarabiać. Niestety w pewnym momencie dochodzimy do bariery, której nie jesteśmy w stanie przeskoczyć – to miejsce, w którym nasze zarobki nie mogą już znacząco wzrosnąć. Wtedy pojawia się myśl o inwestowaniu na giełdzie. Co jednak, jeśli nie mamy w tym żadnego doświadczenia? Pomóc może między innymi analiza finansowa.

Na początek warto przeszkolić się z ogólnej wiedzy ekonomicznej, żeby zrozumieć rynek i podstawy inwestowania. To oczywiście w przypadku, kiedy nasze wykształcenie jest zupełnie niezwiązane z ekonomią – jeśli skończyliśmy jakiś pokrewny kierunek, możemy sobie ten krok odpuścić.
Kiedy mamy już dobre podstawy, można zacząć z nauką analizy.

Chodzi o to, żeby umieć czytać sprawozdania finansowe publikowane przez spółki giełdowe i umieć wyciągnąć z nich możliwie jak najwięcej informacji. Żeby ułożyć sobie z tych liczb na papierze pewną historię i czytać między wierszami – nie wszystko bowiem jest widoczne na pierwszy rzut oka. Analiza finansowa staje się bardziej zrozumiała, kiedy zapiszemy się na specjalistyczne kursy i poświęcimy jej mnóstwo czasu – tylko wtedy sukces może mieć miejsce.

About the author:

Related posts