22

Friday, September

Skup udziałów w nieruchomości za gotówkę

Komornik sądowy Katowice-Wschód
 /  / Komornik sądowy Katowice-Wschód
Komornik sądowy Katowice-Wschód

Komornik sądowy Katowice-Wschód

Dobry komornik pomoże wyegzekwować należność zgodnie z prawem.

Wierzyciele nie mają łatwego życia, bo nie dość, że dłużnicy zalegają im z pieniędzmi, to jeszcze najczęściej migają się od spłaty na tysiące różnych sposobów. W końcu dochodzi do sprawy sądowej i zapada wyrok, wedle którego ten dłużnik musi dokonać spłaty. Nie jest to jednak takie proste i tu do akcji wkracza komornik. Mowa oczywiście o komorniku sądowym przypisanym do danego sądu, bo tylko on może taki wyrok wedle prawa egzekwować.

Przykładem na Górnym Śląsku będzie komornik sądowy Katowice-Wschód. Jego rewirem są wschodnie dzielnice tego miasta i tam prowadzi on działania. Jego zadaniem jest natomiast dotrzeć do majątku, który dłużnik ukrywa. Może chodzić o pieniądze zgromadzone na różnych kontach bankowych, o posiadane dobra materialne w postaci różnego rodzaju antyków, o pojazdy, a nawet o nieruchomości.

Komornik może więc wejść na konto dłużnika i z niego odciągać pieniądze, które następnie zostaną spłacone wierzycielowi. W przypadku ruchomości i nieruchomości sprawa ma się trochę inaczej, bo tutaj wedle prawa zorganizowana musi być licytacja komornicza. Jej przedmiotem może być pojazd, dom, cokolwiek innego. Uzyskane w ten sposób środki także trafią do wierzyciela, dzięki czemu dług, chociaż w części, zostanie wreszcie uregulowany.

About the author:

Related posts