29

Monday, May

Skup udziałów w nieruchomości za gotówkę

Rozwój grupy BRE
 /  / Rozwój grupy BRE
Rozwój grupy BRE

Rozwój grupy BRE

Rozwój grupy BRE

Najpopularniejszy polski bank internetowy w tym roku otworzy placówkę w Wielkiej Brytanii. To kolejny kierunek ekspansji tej firmy, obok Czech i Słowacji. Internetowe ramię BRE Banku na przełomie października i listopada otworzy placówkę w Londynie, gdzie mieszka co trzeci Polak pracujący na wyspach.

Bank na początku będzie oferował kredyty hipoteczne. To kolejny krok w zagranicznej ekspansji. Bank chce sięgnąć nie tylko po polskich klientów. – Oczekujemy, że do końca 2010 roku w obu krajach pozyskamy co najmniej 250 tys. klientów – zapowiada Piotr Gawron, dyrektor BRE Banku, odpowiedzialny za projekty zagraniczne. Bank chce do tego czasu udzielić 1,2 mld euro kredytów i zgromadzić 300 mln euro depozytów. Próg rentowności na obu rynkach ma zostać osiągnięty w 2012 roku. Suma kosztów i wydatków na inwestycje związane z projektem wyniesie do tego czasu 29 mln euro.

Bank będzie działał w oparciu o model funkcjonujący w Polsce. Z czasem zaoferuje klientom konto osobiste, oszczędnościowe, a także kredyt hipoteczny oraz gotówkowy. W Czechach do końca 2008 roku powstanie 12 centrów finansowych i 18 mKiosków, a na Słowacji sześć centrów oraz osiem mKiosków. Działalność będzie prowadzona na zasadzie jednolitego paszportu europejskiego, a więc poprzez przedstawicielstwo. To nie koniec ekspansji za granicą. Rozważany jest także pomysł otwarcia placówki w Dublinie, gdzie jest duże skupisko polskich emigrantów. Szacuje się, że do Irlandii oraz Wielkiej Brytanii wyemigrowało 1 mln Polaków.

About the author:

Related posts